Estetologia - zabiegi

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest skuteczną i szybką metodą regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Jest to zabieg pielęgnujący skórę, przywracając jej świeży i młody wygląd. Dzięki tej mezoterapii można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórka przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces iniekcji wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a koktajle bogate w substancje aktywne pozwalają uzyskać spektakularne efekty w krótkim czasie. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Osoby młode nawet od 20 roku życia, mogą skutecznie nawilżać i regenerować skórę, niwelować pojawiają się przebarwienia posłoneczne czy też cienie pod oczami. Mezoterapię stosuje się również jako profilaktykę anti-anging. Terapia przynosi bardzo dobre rezultaty u osób z delikatną, odwodnioną skórą, która traci jędrność. Mezoterapię igłową można łączona z innymi zabiegami estetycznymi.

Wskazania do zabiegu:
- odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry
- redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa
- redukcja cieni, zasinień pod oczami
- redukcja przebarwień
- ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
- leczenie rozstępów i blizn
- redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
- leczenie i profilaktyka wypadania włosów
- leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej
Mezoterapia polega na wprowadzeniu płytko pod skórę wysoko wyspecjalizowane koktajli, zawierające substancje aktywne. Koktajle oraz ich stężenia różnią się w zależności od obszaru zastosowania i problemu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących, regenerujących i stymulujących metabolizm komórkowy, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii dostrzeżemy znaczną poprawę nawilżenia skóry, napięcia, jędrności. Skóra jest dobrze
odżywiona i wypoczęta. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze spłycają się.
Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty.
Kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy nie utleniają się i wykazują wysoką aktywność i działanie antyrodnikowe.

Substancje aktywne używane w mezoterapii:

− kwas hialuronowy – poprawia nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry
− witaminy i minerały – stymulują procesy komórkowe oraz pozwalają na utrzymanie
równowagi biologicznej w głębszych warstwach skóry
− koenzymy – przyspieszają procesy odbudowy tkankowej
− kwasy nukleinowe – stymulują procesy białek ważnych dla skóry
− L-karnityna – bierze udział w procesach lipolizy i pomaga spalać tkankę tłuszczową
− biotyna – korzystnie wpływa na właściwe funkcjonowanie włosów i skóry, znana również jak o witamina H.
− aminofilina – znacznie przyspiesza przemianę trójglicerydów
− preparaty złożone – wykazują szerokie spektrum działania

Przebieg zabiegu

Odpowiednio dobrany do potrzeb klienta koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest cienką igłą podskórnie lub śródskórnie na głębokość około 2-3 mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10mm. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania

− ciąża i okres laktacji
− alergia na substancję stosowaną podczas zabiegu
− choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka)
− choroby nowotworowe
− choroby autoimmunologiczne
− skłonność skóry do powstawania bliznowców
− stosowanie leków przeciwkrzepliwych


Zalecenia po zabiegu

Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, nawet latem,rzez pierwsze dwa dni po zabiegu zalecane jest picie dużej ilości wody mineralnej, ok. 2l. Po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.

Częstotliwość zabiegów.

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań klienta. Dla optymalnego rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów, co 7-30 dni Dla podtrzymania efektów wykonuje się zabiegi „przypominające’’1-2razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry.